לדף הבית על הישיבה מאגר תורני מידע לשבוע ישיבה מיזמים חברתיים תרומות צור קשר French
לגעת בחיים - אולפן עברי תורני לבני המנשה

על הישיבה

ישיבת ההסדר בני עקיבא נצרת עילית קמה באלול תש"ע בעקבות פנייתו של ראש העיר לרב יהושוע ויצמן שליט"א ראש ישיבת מעלות, מתוך הבנה שצו השעה מחייב הקמת מרכז תורה אמוני-ציוני בנצרת עילית בירת הגליל. קבוצת הקמה נשלחה מהישיבה במעלות יחד עם שני רבנים ומשפחותיהם. בהמשך נקרא הרב דני סגליס שליט"א לבוא ולשמש כראש ישיבה ויחד עימו הגיעו תלמידי שיעור א'.

הרכב הישיבה:
הישיבה מונה כיום מעל 70 בחורים, צוות של שישה רבנים ועוד אברכים אשר רובם תלמידי הישיבה שהתחתנו וקבעו משכנם בעיר.
קהילת הישיבה מונה כ-15 משפחות, כן ירבו, הרואות את עצמן כחלק מהקהילה הגדולה המתגבשת בעיר.
משפחות הישיבה גרות כולן בשכונה הדרומית משכנה העתידי של הישיבה. רבני הישיבה פרוסים בבתי הכנסת בשכונה ומוסרים בהם שיעורים.

פרוייקטים:
 • בישיבה פועל בית מדרש לנוער מקהילת בני המנשה, שבראשו עומד אחד מרבני הישיבה.
 • לימוד חברותות שבועי עם ילדי כיתות ד-ו מבית הספר "ארבל", המאומץ על ידי הישיבה.

  מטרות הישיבה:
  על אף שהישיבה צעירה, ב"ה שמה הטוב הולך לפניה. בחורי הישיבה עמלים בתורה על מקצועותיה השונים בדגש על עיון במקצועות השונים של התורה, עמקות הסברא ורחבות המחשבה. שואפים לתורת ארץ ישראל, כשהדגש המרכזי או הענף המרכזי בתורת ארץ ישראל הנו עבודת הקודש הגדולה של תורת השלום. לא שלום של פשרה ולא שלום של טשטוש, אלא כזה הראוי לשמו של הקב"ה ששמו שלום וחותמו אמת.

  את הנתק בין בקשת השלום לרדיפת אמת ניתן לראות בכל פינה במציאות חיינו. טענתנו היא שבלא האמת גם השלום אינו שלום אלא ויתור עצמי או אדישות. ובלא השלום גם האמת תקיפה ככל שתהיה, אינה אמת שלמה משום שרק תורת משה אמת כוללת את כל השיטות. וכל זרם קדוש ככל שיהיה אינו אלא רק חלק מתורת משה רבינו. על כן בדור של קיבוץ גלויות חובה עלינו להעמיק בתורה הקדושה להחזיר את כל השיטות למקורם ולמצוא את הנתיב המאחד המאפשר גוונים רבים היונקים מ"תורה אחת וממשפט אחד יהיה לכם".

  מטרות קהילתיות:
  השלב הראשון של קיבוץ הגלויות הנו הגעה בפועל של יהודים מארבע כנפות הארץ. בשלב השני מוטל עלינו קיבוץ הגלויות הרוחני. דרישת תורה גדולה וכללית המסוגת לחבר את התנועות השונות בעם ישראל.
  כחלק ממגמה זו הקימה הישיבה "בית מדרש קהילתי" הפועל אחת לחודש בכל פעם בבית כנסת ותיק אחר בעיר. בכל מפגש מובילה אחת מהקהילות התורניות: החרדים-הליטאים, קהילת חב"ד, גרעין חריש, 'תורת אברהם', 'תורת החיים', 'אורות עילית', הישיבה התיכונית וישיבת ההסדר. לא בכדי שמו של בית המדרש הוא - "ונרוממה שמו יחדיו".
  חוויה מתוקה ונפלאה. כולם מוזמנים

  חזון הישיבה
  אם ברצונכם להיות שותפים לחיזוק קול התורה ופעילות הישיבה תוכלו לעשות זאת במספר דרכים.