לדף הבית על הישיבה מאגר תורני מידע לשבוע ישיבה מיזמים חברתיים תרומות צור קשר French
לגעת בחיים - אולפן עברי תורני לבני המנשה

לגעת בחיים, לא לעבור לידם! - אולפן עברי תורני לבני המנשה

החזון של הישיבה להעצים, לצד לימוד התורה, את העיר נצרת עילית הביאה אותה לאמץ השנה בחום וברצינות את העולים מבני המנשה שהגיעו לעיר בניסן האחרון. עולים אלה מתווספים לקהילת בני המנשה שהגיעה לעיר לפני 3 שנים והפעילות שבנתה הישיבה למענם מבוססת, בין היתר, על הלקחים מקליטת הקבוצה הראשונה.

אחד מלקחי העליה הקודמת הוא הקניית השפה העברית ברמה טובה ובפרק זמן קצר ככל שניתן לעולים החדשים, תוך השתלבות באוירת מוסד תורני על מנת להתבסס בקיום תורה ומצוות.
לצורך הקניית השפה נפתחו בישיבה 3 כיתות אולפן!
(תחום האולפנים הופרט זה מכבר והמדינה מתקצבת באופן מזערי ביותר גופים פרטיים שמלמדים עברית)
כיתות האולפן התחלקו גם בשל גודל הקבוצה - מעל 60 איש אבל גם בשל הצורך ברמות שונות ובהנגשת חלקים שונים בשפה (למבוגרים, למשל, קושי גדול יותר בלמידה אבל צורך בשפה יומיומית)
כבר מעל חודש שהעולים מגיעים מידי יום ל5 שעות של הוראת עברית ע"י מורות מוסמכות והתוצאות ב"ה בהתאם.
קיומו של האולפן בישיבה יוצר ממשק עם בחורי הישיבה ועם בית המדרש והעולים סופגים מעבר לעברית את קיום התורה והמצוות בצורה יומיומית.
נוסף על כך, חלק מלומדי האולפן משתלבים בלימוד הרגיל בבית המדרש בזמנים שלאחר שעות האולפן.

את עלויות האולפן לקחה הישיבה על עצמה, המימון הממשלתי, כפי שאמרנו, זניח.
לצורך הפעלת האולפן הכשירה הישיבה את כיתות הלימוד והן משמשות את העולים בשעות האולפן.
מעבר לכך, רכשה הישיבה ציוד מחשבים ומדיה, חומרי למידה, ציוד מקיף לכיתות. כל זאת מעבר לעלויות הצילום, החשמל והמים כך שעלות האולפן מגיעה לכמעט 70,000 ₪.

השמחה הגדולה היא, כאמור, בתוצאות הראשונות: העולים מתחילים לפטפט בעברית, מרגישים בבית ומבינים את משמעות הישיבה כמקום רוחני שדואג גם לצרכיהם הבסיסיים בשפה.

בכוחות גדולים הצלחנו לגייס כבר 30,000 ש"ח ואנו מבקשים את שותפכתם ועזרתכם בהשלמת העלויות הגדולות של פעילויות אלהתוכלו לתרום בתרומה מאובטחת בכרטיס אשראי או בדף הישיבה באתר Jgive
למעוניינים ישנן דרכים נוספות לתרום ראו כאן

תודה שאתם איתנו! ישיבת הסדר נצרת עילית